Pasywacja

Pasywacja bezchromianowa jest innowacyjną metodą zabezpieczania pokrytych cynkiem konstrukcji stalowych przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zastosowanie takiej obróbki pozwala na kilkukrotne wydłużenie jasnej i błyszczącej powierzchni cynkowanej konstrukcji, co ma bardzo duży wpływ na końcowy efekt wizualny. Zachowuje wysoki stopień połysku powłoki cynkowej jednocześnie zabezpieczając ją przed starzeniem.

Pasywacja powłoki cynkowej odbywa się poprzez zanurzenie wyrobów w wannie zawierającej roztwór specjalnego preparatu chemicznego w wodzie. Produkt jest ekologiczny, całkowicie rozpuszczalny w wodzie, na bazie akrylowego lakieru przeznaczonego do zabezpieczania powłok cynkowych nakładanych metodą ogniową przed pojawieniem się tzw. białej korozji.

Pasywacja bezchromianowa zastępuje dotychczasową technologię pasywacji opartą na bazie sześciowartościowego chromu, który zgodnie z nowymi przepisami UE został zakazany do stosowania ze względu na niebezpieczeństwo dla zdrowia i środowiska.

Nasza Cynkownia od 2011 roku świadczy usługę pasywacji bezchromianowej powłok cynkowych, która zapewnia ochronę przed utlenianiem przez okres nawet 2 lat. Dodatkowo, nałożona powłoka może być powłoką finalną lub stanowić doskonałą warstwą pod lakiery.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X