Cynkowanie ogniowe stali

Czym jest cynkowanie ogniowe stali?

Oferowane przez nas ogniowe cynkowanie, nazywane także zanurzeniowym, to jeden z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia stali przed korozją. Cały proces wykorzystuje mechanizm elektrochemiczny – polega na pokryciu powierzchni danego przedmiotu cienką, aczkolwiek wystarczającą warstwą cynku, która ma uchronić stal przed rdzewieniem. Materiał ten, jako powłoka ochronna, będzie stanowił zabezpieczenie od zewnątrz, a co za tym idzie, także od wpływu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Cechuje się on niższym potencjałem korozyjnym niż stal, co oznacza, że przez dłuższy czas pozostanie on w dobrym stanie. W miarę upływu czasu wyłącznie cynk ulegnie utlenieniu, a chroniony metal zachowa swoją wytrzymałą strukturę. Powłoka stanowi zarówno zabezpieczenie fizyczne, jak i elektrolityczne.

Rodzaje cynkowania ogniowego w Polsce

Istnieje kilka metod cynkowania metalu: proszkowe, ogniowe, galwaniczne oraz natryskowe. Jednak najbardziej rozpowszechnione i znane na całym świecie, a tym samym w Polsce, jest cynkowanie ogniowe. Dzięki wykorzystaniu tej metody powłoki cynkowe charakteryzują się najlepszymi właściwościami ochronnymi w stosunku do żelaza oraz stali, zarówno pod względem kosztu osadzania, jak i grubości wytwarzanych warstw.

Cynkowanie ogniowe rur i nie tylko

Cynkowanie ogniowe rur to proces mający kluczowe znaczenie dla przedłużenia trwałości oraz zwiększenia odporności konstrukcji stalowych na działanie niekorzystnych zjawisk, takich jak korozja. Ta metoda zabezpieczania jest szczególnie dedykowana wszystkim rodzajom rur i elementów konstrukcyjnych wykonanych ze stali, w tym: balustrad, konstrukcji nośnych, elementów ogrodzeń, pokryć dachowych, masztów oświetleniowych czy ram konstrukcyjnych maszyn oraz urządzeń.

Warto zainwestować w taką formę ochrony, ponieważ zwiększa ona nie tylko trwałość, ale również estetykę danych elementów, co ma ogromne znaczenie w wielu aplikacjach, zwłaszcza gdy konstrukcja jest częścią wizualną obiektu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług cynkowania rur i innych elementów stalowych, aby zapewnić swoim produktom najlepszą dostępną formę zabezpieczenia przed korozją. Nasze realizacje charakteryzują się wysoką jakością oraz przyjaznością dla środowiska. Zachęcamy do kontaktu mieszkańców całej Wielkopolski.

Korzystna wycena – cynkowanie ogniowe stali

Proponowane przez nas cynkowanie ogniowe to bardzo ekonomiczna opcja. Koszt takiej usługi jest stosunkowo niski, a w dodatku ponoszony tylko raz. Powłoka cynkowa zapewnia wieloletnią ochronę stali przed korozją bez konieczności renowacji. Natomiast koszty zabezpieczenia wyłącznie powłoką malarską rosną schodkowo w czasie, z uwagi na konieczność wykonywania co kilka lat napraw. Powłoka malarska stosunkowo szybko się starzeje – średnio co 6-7 lat wymaga konserwacji.

Zdecydowanie warto postawić na jedną z najpopularniejszych w Polsce metod, jaką niewątpliwie jest cynkowanie ogniowe – cena tej usługi w naszej ofercie jest naprawdę bardzo atrakcyjna.

koszty cynkowania ogniowego

Cynkowanie metalu – trwałość na lata

Średnia trwałość nakładanej przez naszych specjalistów powłoki cynkowej to 30-50 lat. Okres ten zależy od obciążenia korozyjnego środowiska, w którym konstrukcja przebywa, oraz od grubości samej powłoki cynkowej. Należy pamiętać, że wartość ochronna powłok zwiększa się wraz ze wzrostem ich grubości. Gorsze właściwości ochronne cynku obserwuje się jedynie w środowisku o dużej wilgotności lub dużym zasoleniu.

trwałość cynkowania ogniowego

Ogniowe cynkowanie, w którym się specjalizujemy, zabezpieczy konstrukcje stalowe, takie jak choćby rury, ruszty czy elementy wykonane z innego rodzaju metalu, chroniąc je nie tylko przed korozją, ale również przed ścieraniem oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Zapraszamy do kontaktu, podczas którego przedstawimy wstępną wycenę.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X