Dbamy o dobrostan Pracowników

 Na przełomie 2022 i 2023 roku braliśmy udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytutu Humanites: “Firma Przyjazna Rodzinie / Człowiekowi”.
Kapituła Konkursu oceniała praktyki małych, średnich i dużych firm w zakresie kultury feedbacku i doceniania, wspierania rozwoju osobistego pracowników oraz możliwości zaangażowania się na rzecz społeczeństwa i przyrody. Po wnikliwym, trzyetapowym procesie oceny, jury wyłoniło zwycięzców.
Aby uhonorować wyjątkowe działania zaangażowanych pracodawców, Jury przyznało również wyróżnienia. Wśród uhonorowanych, u boku takich firm jak KGHM Polska Miedź S.A. czy Santander Bank Polska S.A, znalazł się nasz pracodawca – Jamalex Sp. z o.o.
Zdrowie i bezpieczeństwo, są w firmie Jamalex nadrzędną wartością. Dlatego od lat podejmujemy działania, które mają zapewnić naszym Pracownikom komfort w tym temacie. Jednym z przykładów jest właśnie przeprowadzony wśród Pracowników na terenie zakładu pracy pilotażowy program profilaktycznych badań onkologicznych „OncoProtect”, doceniony w Konkursie.

O konkursie: Pracodawcy na miarę obecnych wyzwań rynku! - Instytut Humanites

OncoProtect – profilaktyka nowotworowa w naszej firmie

Wspólnie z Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu stworzyliśmy program profilaktycznych badań nowotworowych dedykowany dla pracowników.
Program ten pozwala wykrywać na wczesnym etapie najbardziej powszechne choroby nowotworowe (rak skóry, piersi, szyjki macicy, jelita grubego, prostaty). W ramach programu pracownicy otrzymują pakiet badań powiązanych z chorobami onkologicznymi.
Konstruując zasady tego programu, poza chęcią zapewnienia pracownikom dostępu do badań onkologicznych na najwyższym poziomie, przyświecała nam idea maksymalnego ułatwienia dostępu do tych badań. W efekcie stworzyliśmy program badań, w którym udział (z perspektywy pracownika) nie wymaga rejestracji czy też długiego oczekiwania. Ponieważ badania przeprowadzanie są w zakładzie pracy, pozwala to zaoszczędzić wiele czasu i ograniczyć formalności do minimum. Koordynacja działań związanych z realizacją badań spoczywa na barkach Działu Personalnego.
Program realizujemy już trzy lata i cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród pracowników. Pierwsze badania poprzedziliśmy akcją edukacyjno–informacyjną, ażeby przedstawić pracownikom zasady uczestnictwa w programie, jego zakres i korzyści z niego wynikające. Przede wszystkim jednak chcieliśmy rozwiać, naturalne w przypadku chorób nowotworowych, obawy co do udziału w programie. Efekt przerósł nasze oczekiwania, gdyż w pierwszej edycji programu udział wzięło ponad 60% pracowników, a w kolejnych edycjach liczba ta jeszcze wzrosła.
Dzięki naszemu programowi udało się zdiagnozować stany przednowotworowe i nowotworowe u kilku pracowników. Ponieważ jednak wykryte one zostały na bardzo wczesnym etapie, po przejściu małoinwazyjnych zabiegów ambulatoryjnych, pracownicy ci szybko wrócili do swoich rodzin i do pracy i nadal cieszą się zdrowiem. Z tego powodu jesteśmy bardzo dumni. Przekonaliśmy się jak wielkie znaczenie mają badania profilaktyczne. Utwierdziło to nas również w przekonaniu, że warto czasami zrobić coś więcej niż wynikałoby to z obowiązujących standardów.


Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X